Origami Kurbağa Nasıl Yapılır?

  • 09 Temmuz 2015
  • 2.999 kez görüntülendi.
Origami Kurbağa Nasıl Yapılır?

Origami Kağıt Katlama Sanatından Resimlerle Anlatımlı Kurbağa Yapılışı

Anasınıfı ve birinci sınıfta sıklıkla karşılaştığımız kağıt katlama sanatından kurbağa nasıl yapılır ? Sizler için araştırdım ve resimlerle anlatımlı origami kurbağa nasıl yapılır sorunuza cevabı siteme ekledim. Renkli yeşil el işi kağıdına ihtiyaç duyacağınız kağıt katlama sanatı ile eğlenceli vakit geçireceksiniz. Çocuğunuz da kurbağayı görünce çok sevinecek. Aşama aşama resimleri size aşağıdaki ekimde sunuyorum.

Origami Kurbağa yapılışı hakkında biraz bilgi vereyim.İlk önce el işi kağıdımızı üçgen katlıyoruz ve açıp diğer köşesini de aynı işlemi uyguluyoruz. Açtığımızda kağıtta ortadan çarpı atılmış gibi bir şekil çıkacak.Kağıdın beyaz tarafı içte kalacak şekilde belirlediğimiz noktaları beşinci aşamalı resimdeki gibi katlıyoruz.

Daha sonra Size verdiğim aşamalara göre kurbağa oluşumunu tamamlıyoruz. Boya yardımıyla göz yapıp üzerine noktacıklar yaparak hazır hale getiriyoruz. Umarım size hazırladığım yazı ve görsel  faydalı olmuştur iyi günler dilerim

Bir önceki yazımız olan Çocuklar İçin Ağız Bakımı başlıklı makalemizde çocuklarda ağız bakımı, çocuklarda sağlıklı ağız nasıl olmalı ve çocuklarda sağlıklı dişler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ