3D Zemin Modelleri

  • 11 Aralık 2015
  • 2.519 kez görüntülendi.
3D Zemin Modelleri

Üç boyutlu yer desenleri

Süper lüx daireler de en son moda olarak karşımıza çıkan  3d zemin ve duvar döşemelerini sizler için araştırdım ve resim galerisi düzenledim . Üç boyutlu yer desenleri yapan ustaların bu konuda bir takım önerileri var bunları sizlerle paylaşmak istedik. 3  Boyutlu Zemin Kaplama işi yeni bir iştir. Ehil olmayan kişilerin yapmış olduğu uygulamalar olumlu sonuç vermemekte olup , dolayısıyla insanların diğer firmalara olan güvenleri de sarsmaktadır . . İnsanların ruhunu okşayan ve dekoratif görüntü açısından ön planda bulunan üç boyutlu yer desen modelleri şimdiki zamanda tercih edilmektedir .

KAPLAMADA KULLANILAN ŞEFFAF ÇÖZELTİ NASIL HAZIRLANIR?

Uygulamanın sağlığı ve sonucun olumlu olması açısından zemin solüsyonunun çok iyi hazırlanması gerekir. Karışım 1/3 oranında çift kompenantlı yapılır ve homojenik özellik göstermelidir. Yanlış hazırlama sonucunda oluşabilecek olumsuz durumlar ise:

  • Çözelti erken veya geç donabilir. Bu durum çözeltide kalitesizliğe ve dayanıksızlığa yol açar.
  • Buna bağlı olarak kemikleşen zeminde birkaç gün içinde çatlaklar görülebilir.
  • Çözelti parlaklığını kaybeder ve bu zeminin genel anlamda görünümünü olumsuz etkiler.

KAPLAMA NASIL UYGULANIR?

  • Zemin her türlü toz ve kirden arındırılır.
  • Zeminde fayans, beton, şap, sıva varsa zemin tesviye solüsyonu ile düzeltilir.
  • Tesviye solüsyonunun bir gün boyunca sertleşmesi beklenir.
  • Ardından görsel baskısı zemine uygulanır ve görselin zeminle tümleşmesi için bir gün beklenir.
  • Son olarak şeffaf çözelti görselin üzerine uygulanır ve bir gün bekledikten sonra zemin kullanıma uygun hale gelir.

UYGULAMA ÖNCESİ VE SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

3D zemin/duvar uygulamasında uygulama yapan ekibin hassasiyeti ve kullanılan kimyevi teknikler önem arz eder. Eksik veya hatalı yapılan şeffaf solüsyon zeminde baloncukların oluşmasına neden olabileceği gibi hassasiyet göstermeyen ekibin çok iyi bir kimyevi terkip olsa bile uygulama eksikliği kemikleşen solüsyonun çatlamasına neden olabilir. Bunun yanında uygulama öncesi ve sonrası sizin zemini nasıl kullanacağınızı teknik ekip zaten size bildirecektir.

Sizler için araştırdığım ve düzenlediğim 3d zemin modelleri resim galerisini aşağıda resimlerin üstüne tıklayarak görebilirsiniz ve bir sonraki resme geçiş yapabilirsiniz …

Bir önceki yazımız olan Ağaçtan Yapılan Eşyalar başlıklı makalemizde ağaç eşyalar, ağaç oyma sanatı ve ağaç oyma sanatından yapılan eşyalar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ