Dondurma Çubuklarından Neler Yapılabilir

  • 14 Aralık 2015
  • 11.338 kez görüntülendi.
Dondurma Çubuklarından Neler Yapılabilir

Dondurma çubuklarından dekorasyon malzemeleri yapımı çok kolay olup ev içinde kullanabileceğiniz tasarımlar dikkatleri çekmektedir. Dondurma çubuklarından neler yapılır araştırdım ve bulduklarımı sizlerle paylaşmaya karar verdim.Yazın serinlemek için aldığımız tatlı buzlu dondurmanın çubuklarını biriktirmeyi hobi haline getireceksiniz bu fikirleri görünce. Dondurma çubuklarını atmaz ve biriktirirseniz böyle güzel bir ev dekorasyonu yapabilirsiniz. Çocuklarında ilgisini çekecek olan bu tasarımımızın yapımı kolaydır.. Size tavsiyem hemen zaman kaybetmeden sizler için hazırlamış olduğum geri dönüşüm projelerini inceleyip hemen yapın.

Aşağıdaki güzel cami maketini yapan ,Pazarcık ilçesinde memur Bülent Yıldıran, dondurma çubuklarından yaptığı maketleri satarak elde ettiği gelirle, engellilere, 121 manuel, 6 akülü tekerlekli sandalye ile 12 havalı yatak ve 14 koltuk değneği yardımında bulundu.dondurma çubuklarından maket modelleriYaklaşık 4 bin dondurma çubuğu kullandığı bir maketi 6 ayda tamamlayabildiğini anlatan Yıldıran, artık maket yapmayı hobiden öte bir görev olarak üstlendiğini dile getiriyor. İlçe Kaymakamı Mehmet Boztepe de dondurma çubuklarını kullanarak maket yapmanın el emeği göz nuru bir iş olduğunu belirterek Yıldıran’ın engelli vatandaşların engelini ortadan kaldırmak için büyük çaba sarf ettiğine dikkat çekti.

Aşağıdaki resimleri inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Gazeteden sepet yapmayı düşünürseniz yapım aşamaları için buraya tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Kasnakta Paspas Nasıl Yapılır Anlatımlı başlıklı makalemizde çemberde paspas yapılışı, Kasnakta Paspas Yapımı ve kolay paspas yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ