Kadehten Abajur Yapımı

  • 17 Kasım 2015
  • 3.517 kez görüntülendi.
Kadehten Abajur Yapımı

Kadehten Abajur Nasıl Yapılır?

Bir çoğumuzun evinde bulunan ama genel olarak kullanmayı tercih etmediğimiz kadehlerimizi değerlendirme vakti geldi. Evde kullanmadığım kadehleri atmayı düşünüyordum. Sosyal sayfamda gezerken süslenmiş kadehleri gördüm kadehleri değerlendirmeye karar verdim. Kadehlerin abajur bölümü için  biskolata kutusundan yararlanabilirsiniz.
Biskolata kutusunun dibini keserek çıkarın kendinden yapışkanlı desenli kağıtla kaplayın. Kağıt kullanmak istemiyorsanız desenini beğendiğiniz bir kumaşla da  kaplayabilirsiniz.
Alt ve üst yuvarlakların çevresine jüt ipi dediğimiz hasır iple kontur geçin. Yapıştırmak için sıcak silikon kullanın.Üzerine sıcak silikonla inciler yapıştırıp süsleyebilirsiniz.Kadehin içine bir mum yerleştirip biskolata (bunu süt meyve suyu kutuları kullanarak da yapabilirsiniz) kutusundan yapmış olduğumuz bölümü kadeh bardağın üzerine geçirin.Dekoratif kadeh abajurunuz hazır güle güle kullanın.
 kadehten bardak süsleme ile ilgili diğer görseller için burayı tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Bardak Süsleme başlıklı makalemizde 2016 kadehler, bardak süsleme ve farklı kadehler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ