Anlatımlı İğne Oyası Tesbih Gülü Yapılışı

  • 08 Şubat 2016
  • 4.954 kez görüntülendi.
Anlatımlı İğne Oyası Tesbih Gülü Yapılışı

Anlatımlı İğne Oyası Tesbih Gülü Yapılışı

Anlatımlı İğne Oyası Tesbih Yapımına parmakta ip dolanarak başlanır. 5 zürafayla başlayıp bir boru örüyoruz 4-5 sıra çıkıp her deliğe 3 zürafa yapıyoruz . Boru yapıldıktan sonra menekşe güllerin yaprak kısmına geçilir.Yanlardan artırarak 7 sıra zürafa çıkılır ,sonra keserek sıfırlayıp ilk kanadı  bitiriyoruz. 5 kanat olana kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz.İçinde ki çiçeğimiz için parmakta dolayarak başlıyoruz ve ipliğimize 4 zürafa  atıyoruz.4-5 sıra örüp yine bir deliğe 3 zürafa yapıyoruz boru kısmını tamamlıyoruz. 6 sıra yanlardan artırarak çıkıyoruz.sonra kesmeye başlıyoruz ve sıfırlıyoruz. Üç kanat olunca ikinci orta çiçeğimizi de tamamlıyoruz.iplik ve misinayla beraber zürafa yaparak kontur geçiyoruz ve köşe yerlerinden birleştiriyoruz.büyük çiçeğimizin de kenarlarını misina ve iple kontur geçiyoruz dip kısmından sıkıca birbirlerine bağlıyoruz.yeşil iple tohumlarını yapıyoruz .Daha sonra büyük çiçeğin ortasından küçük çiçeği geçirip onunda dibinden sıkıca bağlayıp dikiyoruz.

Yeşil yaprak ve sapları için , yeşil iplikle 5 zürafa yapıyoruz., uzun bir boru örüyoruz.3 zürafa ile  başlayıp 7 sıra yanlardan artırarak çıkıyoruz.sonra kenarda pır pır yaparak kesmeye başlıyoruz.sıfırlayıp ucuna bir pır pır yaparak bitiriyoruz.onuda sıkıca çiçeğimize dikiyoruz.Daha sonra kaftan denilen tesbih ucuna sabitleyip tesbihimize görsel bir hava katıyoruz. Kolay gelsin

İster yemeni oyası kenarında isterseniz de tesbihte kullanabilceğiniz harika bir oya. Yapan hanımın ellerine sağlık. Farklı bir tesbih oyası yapımını incelemek isterseniz tesbih ucu yapımına bakınız.

İğne Oyası Tesbih Gülü Yapılış Resimleri

Bir önceki yazımız olan Eski Kıyafetleri Yenilemeye Yönelik Fikirler başlıklı makalemizde eski ayakkabıları yenileme, Eski Kıyafetleri Yenilemeye Yönelik Fikirler ve eskiyen elbiseleri yenileme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ