Anlatımlı Yıldız Lif Modeli Yapımı

  • 27 Şubat 2016
  • 16.031 kez görüntülendi.
Anlatımlı Yıldız Lif Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar örgü cenneti Medi grubunun üyelerinden bir arkadaşımızın yapmış olduğu yıldız lif modelinin anlatımını sizlere de taşımak istedim anlatımlı lif modeli arayan arkadaşlara fikir olması amacıyla  yapan arkadaştan da izin isteyerek paylaştım. Anlatımlı yıldız lif yapımı için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz yapılışı da resimlerin üzerinde yer almaktadır elinizin sıkılığına yada gevşekliğine göre bu sayıları eksiltebilir veya artırabilirsiniz Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan anlatımlı lif modelinin yapım aşamalarına geçelim Bu modelde emeği geçen arkadaşa buradan çok teşekkür ediyorum.

7 zincir çekilerek halka yapılır lifin göbeği oluşturulur. Halkının içinde aralarında birer örümcek olacak şekilde 6 tane fıstık yapılır. Ikinci sırada ikili fıstık yaparak ilk sıradaki fıstıkların tepesine batılır ve yine aralarında örümcek yaparak yaparak örülür üçüncü sırada çiçeğin yaprağına başlanır.Her yaprakta ip kırılır, ip kırmak istemiyorsanız küçük küçük ayarladığınız ip yumaklarını kulalnabilirsiniz ve bir sıra bu şekilde tamamlanır çiçeğin yapımı için ise yeşil yaprağının üst kısmına hemen bir sonraki sırada yapılır.Çiçekleri yaptıktan sonra 6 fıstık olana kadar artırılır Eksiltme işlemi yapılır Örümcek yaparak ve eksiltme işlemi yaparak lifin uç kısmına kadar gelinir dörtlü fıstık yaparak lif tamamlanır.Bu modelde emeği geçen arkadaşımıza buradan tekrar çok teşekkür ediyoruz anlatımlı lif etkinliklerine katılmak isterseniz Facebook’tan Örgü cenneti Medi Grubuna üye olabilirsiniz kolay gelsin hanımlar :) bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

Bir önceki yazımız olan Yeni Eklenen İğne Oyası Örnekleri başlıklı makalemizde en farklı iğne oyaları, en kolay iğne oyası modelleri ve en son eklenen iğne oyası örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. TUĞBA ŞEN diyor ki:

    harika hepsi birbirinden güzel modeller ellerinize saglık

BİR YORUM YAZ