Filkete İle İğne Oyası Yapımı

  • 18 Aralık 2015
  • 14.113 kez görüntülendi.
Filkete İle İğne Oyası Yapımı

Filkete İle İğne Oyası Yapımı Resimli Anlatım

Merhaba arkadaşlar bugün siz değerli üyelerimize ve misafirlerimize çok sevdiğim fiyonklu iğne oyası modelinin resimli anlatımını derledim. Zor gibi görünen ama öğrenildiğinde yapımı çok eğlenceli ve zevkli olan filkete ya da çatal iğne üzerine yapılan fiyonk modeli sizin de hoşunuza gidecek modeller arasına gireceğinden eminim. Filkete ile yapılan fiyonk modeli yazma , yemeni , tülbent ve havlu kenarlarını süsleyecek filkete fiyonk modeli daha gösterişli olmalarını sağlayacaktır .

Dilerseniz Şimdi filkete yada çatal iğne yardımıyla yapılan fiyonk kelebek iğne oyası modelinin yapımını anlatayım.

Zürafa yardımıyla oyaya başlayın ve iki sinek kanadı yapın. Sinek kanadının  üzerine birer kirpik koyarak aşağıya inin.Elinize firketeniz yoksa  çatal iğnenin kilitli bölümünü pense yardımıyla kesin.Çatal iğne yada filketeye resimdeki gibi sekiz kat renkli bir ip sarın. Yeşil iple yapmış olduğunuz sinek kanadının ucundaki kirpikten filketeye sardığınız ipi kirpik atarak tutturun . Toplam beş kirpik yaparak kirpiğin üzerine dönün. Tepe noktasına gelene kadar aynı işlemi tekrarlayın sıfırlayıp ipinizi kesin. İkinci sinek kanadı içinde aynı işlemi tekrarlayarak fiyonk oyası modelini tamamlayın. İster namaz örtüsüne , ister yazma kenarına isterseniz havlu kenarına uygulayabileğeniz harika bir model. Kolay gelsin. Sizler için Fiyonlu iğne oyası modellerinden bir kaç model de derledim. Aşağıdaki resim galerisinde iğne oyası fiyonklu modelleri bulabilirsiniz. Hoşunuza gideceğini umuyorum. En yeni anlatımlı iğne oyası modelleri için bizi takip etmeye devam edin. Sosyal ağda bizi takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Kelebekli iğne oyası modeli yapımı için de buraya tıklayın.

İğne Oyası Fiyonklu Yazma Modeli Resimli Anlatım

 

 

Bir önceki yazımız olan Kasnakta Paspas Nasıl Yapılır Anlatımlı başlıklı makalemizde çemberde paspas yapılışı, Kasnakta Paspas Yapımı ve kolay paspas yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ