Gazetelerin Geridönüşümü

  • 23 Aralık 2015
  • 4.376 kez görüntülendi.
Gazetelerin Geridönüşümü

Gazetelerin Geri dönüşümü

Gazetelerin geri dönüşümü, gazete kağıtları her yerden temin edebileceğimiz oldukça ucuza mal edilen ürünler arasında yer alıyor. Gazeteden dekoratif ürünler oldukça kolay yapılıyor ve  çok hoş ve çok da otantik bir görüntü sergiliyor. Dışarıdan ilk bakışta gazete kağıdı ile yapıldığı kolayca anlaşılamayan gazeteden sepetler tam bir tasarım harikası. Gazetelerin geri dönüşümünü hiç düşündünüz mü? Geri dönüşüm projelerini araştırırken gazeteden sepet ve çeşitli eşyalar yapıldığını gördüm. Bizim hamarat hanımlar bunlardan mutlaka yapar diye düşünerek paylaşmak istedim. Daha önce gazeteden yapılan hasır sepetin yapımını sizlerle paylaşmıştım. Şimdi ise halkalı sepeti sizlerle paylaşmak istiyorum. biriken atık ürünler arasında olan gazeteleri değerlendirmeye ne dersiniz. Bugün gazete kağıdından yapılan şekerlik ve dekoratif  sepet örme modellerini ve yapılışlarını anlatmak istiyorum

Öncelikle bu işe başlamadan önce ihtiyacımız olan malzemeler: gazete, örgü şişi, tutkal, akrilik boya (renk size bağlı), vernik ve fırça. Gazete kağıtlarını resimdeki gibi keserek katlayın ve halkanızın büyüklüğünü ayarlayabileceğiniz silindir birşeye sarılan gazeteleri rulo yaparak halkaları oluşturun ve sonrasında yapıştırıcı ile sabitleyin. Bu işlemden sonra akrilik boya yardımıyla boyanır İşlemler bittikten sonra vernikleme işlemi yapılır.Kuruması için uygun bir yerde bekletilir. . Evde yapmayı denemeye değecek bu şık ürünlerin yapılışlarını ve modellerini sizlerle paylaşıyorum. Aşağıdaki resimlere bakarak gazeteden sepet yapımını inceleyebilirsiniz. Bir çok alanda da kullanabileceğiniz gazete sepetlerinize komşularınız , akrabalarınız hayran kalacaklar.

Gazeteden Sepet Yapımı Resimleri

Bir önceki yazımız olan Eski Kıyafetleri Yenilemeye Yönelik Fikirler başlıklı makalemizde eski ayakkabıları yenileme, Eski Kıyafetleri Yenilemeye Yönelik Fikirler ve eskiyen elbiseleri yenileme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ