Kutu Kutu Pense Lif Yapımı

  • 11 Şubat 2016
  • 13.434 kez görüntülendi.
Kutu Kutu Pense Lif Yapımı

Labirent Lif Modeli Yapım Aşamaları

Merhaba arkadaşlar sizi farklı olduğunu düşündüğüm harika bir modeli sumak istiyorum .Biz modelimizi Meral Yıldırım hanımefendi kaleminden ve tasarımından sizlerle buluşuyor. Meral Yıldırım hanımefendiye buradan çok teşekkür ediyorum Meral Yıldırım hanımefendi kutu kutu pense adını verdiği lif modeline şemasını ve anlatımını bizler için paylaşmış. labirenti anımsatan lif modeli benim gerçekten çok hoşuma gitti ve yapmayı da düşünüyorum .Kutu kutu pense güllü lif modelini görmeyen arkadaşlarım da içinde yapabileceklerini düşünerek Meral hanımın da onayını alarak sizlerle paylaşmaya karar verdim. Facebook’tan ulaşabilir ve lif modellerinden dilediğinizi seçerek Meral hanıma dilediğiniz lif modelini yaptırabilirsiniz Ayrıca örgü cenneti Medi grubuna katılarak Meral hanımın etkinliklerini de takip edebilirsiniz .Dilerseniz şimdi kutu kutu pense adını verdiğimiz labirentli lif modelinin yapımını resimli olarak anlatmaya çalışalım .Meral Hanım labirent güllü lif modelinin  üzerlerine sayılarını yazmıştır resimleri incelemek için küçük resimlerin üzerine Tıklayın ve büyük ekranda görüntüleyin.

3 zincir çekerek 27 tane kutucuk oluşturulur 27 ye 27 kutucuk yapılarak kare bir  file örülür.Üst tarafa ikili trabzan yaparak her bir göze 4 tane trabzan yapılır ve marulu kısım oluşturulur. Dört bir tarafı filenin  çevrelenir ve gül yapımı başlanır. Kutucuk kutucuk yaptığımız çiçekleri tamamen filenin üzerini doldurarak kutucuklu lifin üst kısmı tamamlanır uçlarına Fıstık yaparak fıstığın da  uçlarına da 3 zincirle batarak kirpik yapılır ,daha net anlayabilmeniz için resimleri inceleyebilirsiniz Meral hanımın diğer anlatımlı modellerinde buluşmak dileğiyle kolay gelsin hanımlar.

Bir önceki yazımız olan Eski Kıyafetleri Yenilemeye Yönelik Fikirler başlıklı makalemizde eski ayakkabıları yenileme, Eski Kıyafetleri Yenilemeye Yönelik Fikirler ve eskiyen elbiseleri yenileme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ