Nazar Boncuğu Lif Modeli Yapımı

  • 21 Şubat 2016
  • 23.365 kez görüntülendi.
Nazar Boncuğu Lif Modeli Yapımı

Meral Yıldırım hanımefendinin etkinlik düzenleyerek hazırlamış olduğu nazar boncuğu lif modelini yapmak isteyeceğinizi düşünerek paylaşmak istedim. Nazar boncuğu lif yapımı klasik lif örme tekniğiyle yapılmış ve  oldukça basit  şık görünüyor.Fıstık yaparak öreceğiniz lif modeli için Sarı , lacivert, beyaz renk ip kullanacağız.

Nazar boncuğu lif modeli yapımı

Lacivert ip ile 5 zincir çekip  lif göbeğine halka yaparak başlıyoruz .5 zincirin içine 6 tane tomurcuk dolduruyoruz ,ikinci sıraya geçiyoruz her bir tomurcuk başına iki tomurcuk ve üzerine bir fıstık yaparak 3 zincir Çekip bir sonraki tomurcuğun başına batarak geçiyoruz yine aynı şekilde 6 tane fıstık olacak şekilde ikinci sırayı da tamamlıyoruz. Her sırada artırarak fıstık yapma işlemini tekrarlıyoruz sarı renk, lacivert renk ve beyaz renk kullanarak nazar boncuğu şeklini veriyoruz.Size anlatılan şekilde ikinci katıda örüp birbirine ekleyerek kenarlarını birleştiriyoruz.İster fıstık yaparak ister örümcek yaparak süslüyoruz.Takıldığınız yerler için aşağıdaki eklemiş olduğum küçük resimlere bakarak daha iyi anlayabilirsiniz. Meral hanımın paylaşımlarını takip etmek istiyorsanız Facebook’tan örgü cenneti Medi Grubuna üye olabilirsiniz. Meral hanıma resimli anlatımdan dolayı buradan tekrar teşekkür ediyorum, ilerleyen günlerde anlatımlı lif modelleri ile karşımıza çıkmaya devam edeceğim. Facebook adresini takip ederek en yeni paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz.Resimleri büyük görüntüleyebilmek için küçük resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz.

Nazar Boncuğu Lif Modeli Yapım Aşamaları

Bir önceki yazımız olan Eski Kıyafetleri Yenilemeye Yönelik Fikirler başlıklı makalemizde eski ayakkabıları yenileme, Eski Kıyafetleri Yenilemeye Yönelik Fikirler ve eskiyen elbiseleri yenileme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ