Örgü Terlik Yapma

  • 09 Kasım 2015
  • 9.643 kez görüntülendi.
Örgü Terlik Yapma

Örgüden Terlik Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar bugün yazımda size örgü terlik yapılışını anlatacağım. Örgüden terlik için gerekli malzemeler beyaz, sarı, yeşil patik ipi, süslemesi için inci boncuk ve tığ geçebilen yumuşak terlik tabanı.terlik tabanı temin edemezseniz ayakkabı keçesine örüp eski bir terlik tabanına örgü terliğinizi yapıştırabilirsiniz

Örgü terlik yapılışı

Sarı iple parmak arası terliğimizin üzerine beş aşamalı bir gül örüyoruz. Üzerine inci boncuk dikiyoruz. Kenarlarında olan beyaz güller için ise tek aşamada bir motif yapıp çiçeği tamamlıyoruz.Üç motife tamamlayıp ekliyoruz. Parmak arası terliğin kenarlarını tığlayarak dolanıyoruz.

Parmak arası terliğin üst kısmındaki bölüme ip sararak kaplıyoruz. Çiçekleri üzerine dikerek tutturuyoruz.Ben bu modele bayıldım sizinde hoşunuza gideceğini umuyorum.Örgüden yapılmış terlikler için diğer renk seçenekleri ve modellerini aşağıdaki görsellerden ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kız Çocuk Elbise Modelleri başlıklı makalemizde elbise örnekleri, kız bebek elbise modelleri ve kız çocuk elbiseler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ